Skip to Content
Tipy ako znížiť nadmernú vlhkosť u vás doma

Znížte hladinu vlhkosti u vás doma. Tu sú 4 spôsoby ako ju kontrolovať

Ako znížiť vlhkosť vo vašich izbách, aby ste dosiahli dokonalé vnútorné prostredie.

Mnohé domovy čelia nadmernej hladine vnútornej vlhkosti. Je niekoľko rôznych dôvodov, ktoré môžu spôsobovať túto vysokú hladinu vlhkosti, ale tiež existuje veľa jednoduchých spôsobov ako ju kontrolovať a znižovať. Pozrite si ich

1. Mierne zmeňte návyky

Bežná trojčlenná rodina  produkuje v priemere 12 litrov vodnej pary denne vďaka svojej každodennej činnosti. Ak sa napríklad budete sprchovať v menej teplej vode a kratší čas alebo prikryjete hrnce počas varenia, znížite tým množstvo vodnej pary a pomôžete znížiť vlhkosť u vás doma.

Varenie môže byť jedným z dôvodov nadmernej vnútornej vlhkosti.

2. Prirodzené vetranie

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako ovládať vlhkosť, je udržať váš dom dôkladne vetraný. Použite ventilátory na miestach s vysokou vlhkosťou, ako je kúpeľňa a kuchyňa a pravidelne otvárajte okná, aby ste predišli vlhkému prostrediu.

Pravidelné otváranie okien môže pomôcť znížiť vlhkosť

3. Klimatizácia

Ak prirodzené vetranie dostatočne neodstraňuje vlhkosť, klimatizácia je dokonalým riešením. Teplý alebo studený vzduch produkovaný klimatizáciou vysušuje vzduch, čím sa znižuje vysoká vlhkosť v miestnosti.

4. Umiestnite pohlcovač vlhkosti

Dobrým a efektívnym riešením, ktoré vám pomôže zbaviť sa nadmernej vlhkosti doma, je umiestniť pohlcovač vlhkosti do miestnosti. Toto zariadenie poskytuje vynikajúcu absorpciu vlhkosti a vysoko účinnú neutralizáciu zápachu, čo pomáha pri ochrane miestnosti pred vlhkým vzduchom a plesňou.

Umiestnenie pohlcovača vlhkosti je veľkou pomocou pri znižovaní vlhkosti doma.

Malé a ľahké kroky môžu mať veľké a cenné účinky. Vykonajte ich teraz a vychutnajte si pohodlie vášho domova.

Mohlo by vás tiež zaujímať