Skip to Content
Všetko čo potrebujete vedieť o vlhkosti
Často kladené otázky

Nájdite odpovede na otázky týkajúce sa vlhkosti a našich pohlcovačov vlhkosti, ako napríklad aká je ideálna hladina vlhkosti v domácnosti, ako môžete identifikovať nadmernú vlhkosť alebo ako funguje pohlcovač vlhkosti.

Ak sa prebytočná vlhkosť nemôže odpariť, hromadí sa sa v domácnosti na miestach ako sú okná, nevyhrievané izby a slabo zateplené steny. Kondenzácia na vašich oknách je prvým príznakom nadmernej vlhkosti a môže vyvolávať pocit chladu. Ak nevyriešite problém s vysokou vlhkosťou v domácnosti včas, môže to mať za následok vznik plesní a škvŕn od plesní, okennú kondenzáciu, odlupovanie tapiet a vydúvanie farby, zápachu alebo žltých škvŕn na oblečení a kožených tkaninách.

Vlhkosť môže pochádzať zvonka, vnikaním cez otvorené dvere alebo okná, základy a steny alebo z ľudskej činnosti vo vnútri vášho domova. Typická rodina v priemere vytvára 12 litrov vody, ktorá sa nachádza vo vzduchu, prostredníctvom každodenných činností, ako je varenie, sprchovanie alebo kúpeľ a plynové kúrenie. Počas studenej sezóny, keď izolujeme náš domov od chladu, v skutočnosti zachytíme všetku vlhkosť vo vnútri.

Odvlhčovač alebo pohlcovač vlhkosti je zariadenie, ktoré podporuje reguláciu vlhkosti. Jeho použitie poskytuje účinnú pomoc proti vysokej vlhkosti vo vašich miestnostiach, pretože absorbuje jej prebytok a neutralizuje pachy, čím dosiahnete čistý vzduch a dokonalú atmosféru doma. Ak ste zvedaví, ako znížiť vlhkosť doma, pohlcovač vlhkosti Ceresit je pre vás dokonalá voľba.

Na základe veľkosti a vlhkosti miestnosti naše zariadenia na absorbovanie vlhkosti ponúkajú dokonalú pomoc proti vlhkosti.

Pohlcovač vlhkosti Ceresit PEARL sa odporúča pre malé miestnosti do 10 m². Toto zariadenie sa používa s tabletou Power 2 v 1 (neutrálne) a tabletou Power 3 v 1 Aromatherapy.

Pri izbách do 20m² alebo 40m² a obzvlášť vysokej vlhkosti odporúčame zariadenie AERO 360 ° ako najefektívnejší pohlcovač vlhkosti pre vaše problémy s vlhkosťou. Znižuje nadmernú vlhkosť so 40% vyššou účinnosťou *. Dopĺňanie vyžaduje jednu tabletu AERO 360 °.

Absorpčné vrecká Ceresit efektívne bojujú proti nadmernej vlhkosti v malých priestoroch, ako sú skrine a police na topánky, či v autách a kufroch.

* V porovnaní so štandardným systémom Henkel

Pohlcovač vlhkosti začne fungovať okamžite po montáži, hneď ako sa náplň dostane do kontaktu s vlhkosťou vo vzduchu. Vďaka ultraaktívnym kryštálom tabletových náplní, pohlcovače vlhkosti Ceresit odstraňujú vlhkosť vo vzduchu a premieňajú ju na roztok. Uvidíte, že tento roztok sa zhromažďuje v nádrži zariadenia. Počas celého procesu odstraňovania vlhkosti tableta postupne znižuje svoj objem, až kým sa úplne nerozpustí. Naše zariadenia na pohlcovanie vlhkosti sú bezpečné, pretože nevyžadujú elektrickú energiu. Pohlcovače vlhkosti Ceresit vám pomôžu znížiť prebytočnú vlhkosť a dosiahnuť správnu vlhkosť v domácnosti.

Žiadny z našich pohlcovačov vlhkosti nie je elektrický odvlhčovač, pretože nevyžaduje elektrickú energiu na to, aby funkgoval. To znamená, že pri boji proti vašim problémom súvisiacim s vlhkosťou nerobia žiadny hluk! Hoci naše pohlcovače vlhkosti nie sú elektrické, sú stále veľmi účinné.

Pohlcovač vlhkosti Ceresit je možné použiť v každej miestnosti vášho domova v boji s prebytočnou vnútornou vlhkosťou. Vnútorná vlhkosť môže mať vplyv na všetky miestnosti vo vašej domácnosti, ako je suterén, kúpeľňa, kuchyňa, pivnica, garáž, spálňa alebo obývacia izba. Keďže naše zariadenia nevyžadujú elektrickú energiu, môžu byť použité aj v karavanoch, mobilných domoch, lodiach, autách a víkendových domoch. Naše absorbéry vlhkosti podporujú kontrolu vlhkosti v každej miestnosti.

Pre najvyššiu účinnosť a na dosiahnutie lepších výsledkov by umiestnite pohlcovač vlhkosti Ceresit aspoň 10 cm od steny. Tým sa zabezpečí dostatočná cirkulácia vzduchu okolo zariadenia, aby sa dosiahlo odstránenie vlhkosti. Odporúčame udržiavať absorbér vlhkosti mimo dosah detí a domácich zvierat. Je tiež dôležité, aby ste zariadenie neumiestňovali vedľa zdrojov vykurovania, pretože by to ovplyvnilo jeho výkon.

V závislosti od zariadenia na pohlcovanie vlhkosti je možné použiť ho v miestnostiach rôznych veľkostí v boji proti vnútornej vlhkosti.

 AERO 360 ° a základné pohlcovače vlhkosti sú vhodné pre priestory s veľkosťou 20m², v závislosti od úrovne vlhkosti a teploty miestnosti.

Pohlcovač vlhkosti PEARL pomôže regulovať vlhkosť v miestnostiach do 10 m².

Pri nadmernej vlhkosti v malých priestoroch, ako sú skrine, skrinky a topánky na topánky, sú mini vrecká dokonalým riešením.

Pohlcovače vlhkosti sú ideálnym nástrojom na boj proti nadmernej vlhkosti v domácnosti. Musíte sa rozhodnúť, v ktorej miestnosti potrebujete pohlcovač vlhkosti a zvoliť si zariadenie, ktoré tomu najlepšie vyhovuje.

Do kúpeľne môžete umiestniť akýkoľvek z našich prístrojov na pohlcovanie vlhkosti, aby ste predišli vlhkosti v kúpeľni. Zatiaľ čo výrobok pomôže odstrániť vlhkosť v miestnosti, nezabráni tomu, aby v kúpeľni počas sprchovania alebo kúpeľa nevznikla vodná para. Pomôže však zabrániť pachom v kúpeľni, pretože absorbuje prebytočnú vlhkosť, ktorá zostala po každodenných činnostiach.

Ak používate AERO 360 ° na reguláciu vlhkosti, prvá kvapka sa dá pozorovať už do 12 hodín v závislosti od úrovne vlhkosti a teploty príslušnej miestnosti. Jedna tableta vydrží až 3 mesiace v miestnosti s rozlohou 20 m².

Ak používate PEARL na odstránenie vlhkosti, prvé kvapky je možné pozorovať do 24 hodín, tiež v závislosti od vlhkosti a teploty v miestnosti. Jedna tableta pre toto zariadenie vydrží až 2 mesiace v miestnosti s rozlohou 10 m².

Nepretržité používanie ktoréhokoľvek z obidvoch zariadení zabezpečí dokonalé pohodlie domova.

V závislosti od toho, ktorý absorbér vlhkosti používate, tablety vydržia 2 až 3 mesiace. Ak používate AERO 360 °, tableta vydrží 3 mesiace v miestnosti do 20 m². Ak používate pohlcovač vlhkosti PEARL, tableta vydrží 2 mesiace v miestnosti do 10 m². V obidvoch zariadeniach závisí výdrž tabliet od úrovne vlhkosti a teploty v miestnosti.

Náplň pohlcovača vlhkosti pohlcuje vlhkosť vo vzduchu a premieňa ju na soľanku. V priebehu tohto procesu sa objem tabliet postupne znižuje, kým sa úplne nerozpustí a vy uvidíte, že soľanka bude zachytená v nádrži prístroja. Náplň pre Aero 360 ° vydrží zvyčajne 3 mesiace a 2 mesiace pre Power (v závislosti od úrovne vlhkosti a teploty miestnosti)

Aby sme zabezpečili nepretržitú účinnosť, naše zariadenie Aero 360 ° má indikátor na zmenu náplne - keď hladina soľného roztoku dosiahne červenú indikačnú čiaru, musíte vymeniť náplň.

Po úplnom rozpustení tablety a plnej nádrži by ste mali vyliať roztok z nádrže do záchodu. Neodporúča sa opätovné používanie kvapaliny na iné účely, ako je napríklad polievanie kvetov. Pre pohodlie a bezpečnosť má zariadenie Aero 360 ° špeciálny výtok na vyprázdnenie nádrže - otvorte ho a vylejte soľanku do toalety. Následne vyčistite, ak je to potrebné.

Nepríjemné pachy v uzavretých miestnostiach sú dôsledkom nadmernej vlhkosti. Ak chcete zlepšiť atmosféru vašej miestnosti a bojovať proti nepríjemným vôňam, odporúčame používať pohlcovače vlhkosti.

Ak by ste chceli nielen neutralizovať zápach, ale mať doma aj príjemnú vôňu, odporúčame použiť Aromatherapy: našu aromatizovanú náplň do pohlcovačov vlhkosti.

Pre malé priestory ako sú autá, skrine, zásuvky, skrine na topánky sú absorpčné vrecúčka ideálne. Pomáhajú bojovať s vlhkosťou a zároveň uvoľňujú príjemnú vôňu.

Absorpčné vrecúška sú jednorázové pohlcovače vlhkosti, ktoré bojujú s vlhkosťou a zároveň uvoľňujú príjemnú vôňu. Znižujú prebytočnú vlhkosť v malých priestoroch, ako sú šatníky, skrinky a skrinky na topánky, zabraňujú úniku vody, čím chránia vaše veci.

Ak ich chcete použiť, jednoducho vyberte vrecko z obalu a umiestnite ho bielou stranou nahor alebo ho zaveste do požadovaného priestoru. Nedovoľte, aby sa biela strana dostala do kontaktu s látkami. Vrecko začne pracovať ihneď. Voda zostáva vo vrecku a zmení sa na gél. Keď sa obsah vrecka úplne premení na gél, jednoducho ho vymeňte a staré vrecko zlikvidujte.

Mohlo by vás tiež zaujímať

  • 3 min čítania
    Vlhkosť je dôležitá pre vašu osobnú pohodu.

    Zistite aká je optimálna hodnota vlhkosti v domácnosti.