Skip to Content
5 výhod používania pohlcovača vlhkosti

Hlavné výhody používania pohlcovačov vlhkosti v domácnosti.

Pohlcovač vlhkosti je tým najrýchlejším efektívnym pomocníkom na boj s vlhkosťou

Máte doma vlhko? Skúste použiť pohlcovač vlhkosti v miestnostiach, kde máte vlhko. Prečo? Pomôže vám zbaviť sa nadmernej vlhkosti. Zistite tie najväčšie výhody používania pohlcovača vlhkosti u vás doma.

 

1. Kontroluje úroveň vlhka u vás doma

Pohlcovač vlhkosti je perfektné riešenie do domácnosti. Vzduch v miestnosti bude príjemnejší a prostredie vhodnejšie pre zdravie človeka.

2. Pomáha v prevencii proti vzniku a šíreniu plesní a spór

Plesne a roztoče sú tie najčastejšie dôsledky nadmerného vlhka v domácnosti. Pohlcovač vlhkosti znižuje relatívnu vlhkosť v miestnosti na optimálnu hodnotu, pri ktorej tieto mikroorganizmy nemajú šancu prežiť. Ochránite tak nie len vaše zdravie, zničíte príčinu množstva alergických ochorení, ale aj vaše steny a stropy, či odliepanie tapiet a odlupovanie omietky.

3. Zlepšuje fyzickú a psychickú pohodu

Nadmerná vlhkosť priamo ovplyvňuje kvalitu ovzdušia u vás doma a tým aj zdravie vás a vašej rodiny. Pocit chladu a nepríjemného zápachu v miestnosti spôsobuje kašeľ, dýchacie problémy a podporuje vznik a zosilnenie alergických ochorení. Pohlcovač vlhkosti redukuje vlhkosť v miestnosti a tým poskytuje príjemné ovzdušie pre váš domov.

4. Pomáha chrániť osobný majetok

Ďalšou nezanedbateľnou výhodou používania pohlcovača vlhkosti je, že chráni poškodenie majetku pred plesňami a zatuchnutým zápachom. Plesne poškodzujú aj veci ako sú šaty, knihy, potraviny, ktoré prídu do kontaktu s plesňami a zatuchnutým vlhkým vzduchom, prípadne sú v takomto priestore dlhodobo.

5. Vytvára príjemnú atmosféru domova

Pohlcovač vlhkosti nenapomáha len v redukcii vlhkosti ale prostredníctvom nových náplní z rady aromaterapie bude šíriť príjemné vône vo vašom prostredí. Vytvoríte si tak atmosféru vhodnú na relaxáciu vďaka esenciálnym olejom, ktoré sú obsahom nových náhradných náplní do pohlcovača.

Náhradné náplne inšpirované aromaterapiou s obsahom esenciálnych olejov jednoducho vytvoria príjemné prostredie vhodné na relax a načerpanie novej energie u vás doma. Vyskúšajte ich vo svojom pohlcovači vlhkosti.

Aj maličkosti vedia dotvoriť príjemnú atmosféru u vás doma. Zistite, ktorý pohlcovač vlhkosti sa vám hodí najviac a vyberte si z 3 jedinečných vôní náhradných tabliet, ktoré vás doslova očaria.

Mohlo by vás tiež zaujímať