Skip to Content
PLESNE A ZÁPACH V KÚPEĽNI?

Máme pre vás riešenie!

PLESNE A ZÁPACH V KÚPEĽNI? Máme pre vás riešenie!

Vedeli ste, že denne vyprodukujeme v domácnosti do ovzdušia až 12 litrov vody? Pranie, sprchovanie, umývanie sa, ale aj napríklad používanie sušičky odparuje vodu do ovzdušia. Optimálna vlhkosť vzduchu sa pohybuje v rozpätí 45 až 60 percent. V prípade, že je táto úroveň vyššia, nechcene podporujete vznik a rast mikroorganizmov, baktérií a roztočov. Alergiológovia len „sucho“ konštatujú, že zo všetkých druhov sú najčastejším typom alergií práve alergie postihujúce dýchacie cesty.

Ak u seba alebo členov rodiny odrazu pozorujete zhoršenie problémov s dýchaním, psychickú nepohodu alebo alergické príznaky, príčinou môže byť vlhkosť. Vlhké a teplé prostredie je navyše priam rajom pre plesne, ktoré uvoľňujú do ovzdušia spóry. Dlhodobé nažívanie s vlhkosťou a plesňami spôsobuje bolesti hlavy, migrény, u citlivejších jedincov a detí kašeľ, astmu, zápaly priedušiek aj ekzémy. Vlhkosť navyše ničí váš domov. Odlupuje sa omietka a tapety, kov koroduje, vznikajú škaredé škvrny od plesní na stenách, obkladačkách či v zažltnutých škárach v kúpeľniach.

Ako dosiahnuť optimálnu vlhkosť?

Najvhodnejším spôsobom je zamedziť rozvoju plesní, to znamená zníženie vlhkosti na optimálnu úroveň. Dennodenne však potrebujeme prať, sušiť či sprchovať sa. Jedným z odporúčaní ako znížiť vlhkosť je dostatočná cirkulácia vzduchu a vetranie. Čo však robiť, keď sú napríklad v kúpeľni možnosti vetrania obmedzené alebo vôbec žiadne? Účinný spôsob, ako bojovať s vlhkosťou je pohlcovač vlhkosti – napríklad Ceresit AERO 360°. Zariadenie so silnou absorpciou vlhkosti a účinnou 360-stupňovou cirkuláciou vzduchu. Pracuje na fyzikálnom princípe, teda nevyžaduje zapojenie do elektrickej siete ani batérie. Zároveň je vybavené patentovanou technológiou proti zápachu.

Možno namietnete, že máte novú alebo malú kúpeľňu, do ktorej sa ďalší prvok už nehodí alebo jednoducho nezmestí. Novinka Ceresit AERO 360° určený do kúpeľne má diskrétne rozmery, moderné oblé tvary a neutrálnu čistú bielu farbu. Najpredávanejší pohlcovač Ceresit AERO 360° si okrem obľúbenej bielej viete vybrať aj z limitovanej zlatej alebo modrej farbe. Obe zariadenia majú praktickú výlevku pre ľahké odstránenie nahromadenej tekutiny, čo vám ukazuje aj indikátor na bočnej strane. Zdravé domáce prostredie je v konečnom dôsledku prioritou a ak ho pomáha vytvárať vkusné dizajnové zariadenie, je to len plus.

Pri dlhodobom neriešení nadmernej vlhkosti v kúpeľni môžete mať problém aj so zažltnutými alebo plesnivými škárami medzi obkladačkami, okolo vane alebo v priestoroch sprchového kúta. Existuje spôsob, ako opäť prinavrátiť kúpeľni estetický vzhľad bez toho, aby ste museli odstrániť pôvodný silikón. Inovatívny stopercentný silikónový tmel Renew biely alebo šedý sa aplikuje bez náradia alebo aplikačnej pištole. Dlhodobo odoláva plesniam, je stopercentne vodovzdorný a bez zápachu. Ľahko sa aplikuje a viete ho použiť na všetky druhy silikónových škár vrátane farebných. Pri izbovej teplote vytvrdzuje na elastickú, silikónovú vrstvu s dlhou životnosťou a trojitou ochranou proti zachyteniu spór plesní, tvorbe spór a rastu plesní. Jeho aplikovaním zároveň obnovujeme staré škáry, ktoré nemusíme pred aplikovaním odstraňovať. Nezatvrdnutý silikón je vodou zmývateľný

Vytvoriť zdravú a sviežu atmosféru domova pre vašu rodinu je jednoduché. Často stačí znížiť prebytočnú vlhkosť a s ňou zmizne mnoho súvisiacich problémov.

Znížte vlhkosť v kúpeľni pomocou pohlcovača Ceresit do kúpeľne.

Mohlo by vás tiež zaujímať