Skip to Content
Redukciou vlhkosti získate zdravé ovzdušie u vás doma

Niekoľko tipov ako získať zdravé a čisté ovzdušie u vás doma!

Čistý vzduch je kľúčom k dosiahnutiu príjemnej atmosféry doma.

Máme tendenciu myslieť si, že vzduch vonku v uliciach je viac znečistený než ten, ktorý je vo vnútri našich domovov, ale pravdou je, že niekedy vzduch v našom dome môže byť horší ako vzduch, ktorý nás obklopuje vonku. Preto je dôležité udržiavať v domácnosti čistý a zdravý vzduch.

Budete musieť začať drobným upratovaním. Je dôležité očistiť prach, ktorý sa hromadí na nedotknutých plochách, aby ste sa vyhli jeho lietaniu po byte. Pravidlene ošetrujte všetky koberce, gauče a iné doplnky, ktoré môžu nasávať prach, roztoče a iné alergény. Požiadajte svojich rodinných príslušníkov, aby pri vstupe do domu vyzuli obuv a odložili kabáty. A nakoniec, nezabudnite utierať podlahu. Mopovanie vám pomôže udržiavať čistý vzduch zdvíhaním zvyšného prachu, ktorý sa môže udržiavať v domácnosti.

Teraz, keď ste urobili všetko vyčistili, nezabudnite, že je taktiež dôležité znížiť vlhkosť v domácnosti, aby ste dosiahli zdravý vzduch. Optimálna vlhkosť je medzi 50 až 60% relatívnej vlhkosti. Úroveň vlhkosti sa mení v závislosti od počasia a domácich aktivít, preto je dôležité vedieť, ako ju merať a kontrolovať. Vysoká alebo nízka vlhkosť môže spôsobiť nepríjemný pocit, takže je dôležité kontrolovať vlhkosť.

Jeden spôsob, ako to urobiť, je umiestniť pohlcovač vlhkosti vo svojom dome. Toto zariadenie pomáha znižovať prebytočnú vlhkosť, ktorú máte v miestnosti, aby ste dosiahli správnu úroveň vlhkosti doma. Umiestnite ho do vlhkých miestností, kde sa pravdepodobne objaví vysoká vlhkosť, napríklad do vašej kúpeľne alebo kuchyne.

V kuchyni môžete získať čistý vzduch s pohlcovačom vlhkosti, ktorý absorbuje prebytočnú vnútornú vlhkosť.

Pohlcovač vlhkosti môže pomôcť dosiahnuť čistý vzduch u vás doma. Ale čo ak by ste mohli doma znížiť prebytočnú vlhkosť a zároveň vytvoriť špeciálnu pohodovú atmosféru? Aromaterapia náplne znejú ako dobrá voľba na dosiahnutie oboch. Tieto náplne do pohlcovača vlhkosti spájajú účinnosť pohlcovača vlhkosti so špeciálnymi vonnými látkami, ktoré prinesú náladu na relaxáciu, energiu alebo pohodlie doma.

Mohlo by vás tiež zaujímať