Skip to Content
Hlavné kroky a tipy na eliminovanie hlavných problémov v domácnosti

4 kroky ako sa zbaviť plesne a ďalších problémov nadobro

Ako sa zbaviť plesne?

Pleseň a škvrny od plesne môžu byť zradné. Aj keď existujú produkty na odstránenie plesní, sú aj iné spôsoby vedúce k jednoduchému a účinnému riešeniu. Naučte sa ako sa zbaviť plesne v 4 jednoduchých krokoch:

1. Odhaľte zdroj: vlhkosť

Pleseň a škvrny od plesne sú dôsledkom vysokej vlhkosti. Ak odstránite škvrny od plesne ale neznížite vlhkosť, budete len odkladať nevyhnutné: objaví sa čierna pleseň a iné typy plesní. Takže namiesto kladenia si otázky "Ako sa zbaviť plesne" sa tiež spýtajte sami seba "Ako znížiť vlhkosť?"

2. Ošetrite pleseň

Ako ošetriť pleseň? Ak ste už zasiahnutí týmito hubami, mali by ste dbať na odstránenie plesne a škvŕn od plesní. Je niekoľko spôsobov ako sa ich zbaviť, ale najvhodnejším je zaobstarať si sprej proti plesniam, ktorý vám jednoducho pomôže zbaviť sa plesní a škvŕn od plesní.

Stop plesni - produkty proti plesniam vám pomôžu zbaviť sa plesni a škvŕn od plesní

3. Čistite a vetrajte

Je dôležité čistiť povrchy a materiály, ktoré sú náchylné na tvorbu plesní, ako sú knihy, nábytok a oblečenie. Tiež by mali byť pravidelne otvárané okná, aby sa v dome a v priestoroch ako sú podkrovie, spálne a kuchyne udržiaval čerstvý vzduch. Ventilátory používajte na zníženie vlhkosti v teplých a malých priestoroch, ako sú kuchyne a kúpeľne.

4. Prevencia je najlepšie riešenie

Kľúčom k zastaveniu plesní a ďalším neželaným efektom je ovládanie domácej vlhkosti. Ako sme už uviedli, vlhké priestory sú pôvodom plesní a škvŕn od plesní. Pomôcť pri odstraňovaní nadmernej vlhkosti je ľahká práca, ak vlastníte pohlcovač vlhkosti. Stanú sa vašimi dobrými spojencami, pretože pomáhajú znížiť vnútornú vlhkosť a tým vám pomôžu dosiahnuť doma ideálnu klímu. So správnou úrovňou vlhkosti udržíte váš domov chránený pred negatívnymi účinkami nadmernej vlhkosti.

Pleseň sa môže objaviť v každej miestnosti vášho domova, dokonca aj v spálni. Pohlcovač vlhkosti vám pomôže zabrániť jej vzniku.

Teraz, keď viete, ako bojovať s nadmernou vlhkosťou, plesne a ďalšie nepríjemné účinky by už nemali byť problémom. Pamätajte, že kľúčom je prevencia a zabránenie vysokej vlhkosti. A už viete, ako s tým pomôcť: s pohlcovačom vlhkosti. Umiestnite ho do miestností s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne alebo kuchyne. A nezabudnite vetrať váš domov.

Mohlo by vás tiež zaujímať