tips-control-moisture-stage

Sezóna vlhka sa blíži: tipy ako mať doma vlhkosť pod kontrolou.

Tipy ako zvládnuť problém s vlhkosťou a niekoľko jej následkov vo vlhkom počasí.

Ovládajte vlhkosť doma v období vysokej vlhkosti.

Ľudia často opísujú zimný vzduch ako "suchý" a "horký", zatiaľ čo v letný pociťujú viac ako "ťažký" a "lepkavý". Tieto pocity súvisia so vzduchom kvôli rôznym množstvám prítomnej vlhkosti. Napriek tomu je zima časom, kedy sa doma najčastejšie vyskytujú zlé následky nadmernej vlhkosti. Správna vlhkosť v domácnosti je oveľa príjemnejšia a zdravšia pre vás a vašu rodinu. Tu sú tri tipy, ako najlepšie ovládať vlhkosť vo vašom dome.

1. Zvýšte vetranie

Problémy s nadmernou vlhkosťou v zime sú v chladnom prostredí náročnejšie, pretože domy sú utesnené kvôli zníženiu tepelných strát. Zvýšenie vetrania pomocou vykurovacieho ventilátora alebo fúkania klimatizácie môže pomôcť. Vetrajte váš dom približne 5-10 minút ráno a večer, aby sa nahradil vlhký vzduch studeným, suchým vonkajším vzduchom.

2 . Dbajte na skladovanie produktov

V prípade príliš vysokej vlhkosti, nad optimálnym rozsahom relatívnej vlhkosti od 50 do 60%, môžu vzrásť ochorenia, najmä kvôli plesni vo vašom dome. Aby ste mali pleseň pod kontrolou, dvakrát si premyslite kde odložíte svoje kempingové náradie, dáždnik alebo pršiplášť. Pri správnych podmienkach dokáže pleseň narásť v priebehu dvoch dní; preto sa snažte vyhýbať sušeniu vašich vecí v izbách, aby ste predišli zápachu a tvorbe vlhkosti, predovšetkým v malých priestoroch.

3. Mierne upravte svoje každodenné návyky

Užitočný tip ako udržať vlhkosť pod kontrolou je mierna zmena vašich každodenných návykov. Napríklad, pri varení prikryte hrniec pokrievkou a využitie digestora tiež napomôže v boji s nadmernou vlhkosťou vo vašej kuchyni. Striedanie teplej a studenej vody počas sprchovania zabráni nahromadeniu nadmernej vlhkosti vo vašej kúpeľni. Pri žehlení sa snažte nepoužívať paru na plný výkon a sušiť čerstvo opraté prádlo v miestnostiach, pretože pri takýchto domácich prácach sa uvoľňuje veľa zvyškovej vlhkosti, ktorá sa zachytáva u vás doma.

tips-control-moisture-drying-clothes
Sušenie mokrej bielizne v miestnostiach zvyšuje vlhkosť a môže vytvárať nepríjemný zápach.
4. Umiestnite pohlcovač vlhkosti

Aby ste mali vlhkosť pod kontrolou, zvážte umiestnenie pohlcovača vlhkosti. Tento prístroj pomôže znížiť nadmernú vlhkosť a pomôže vám dosiahnuť správnu hladinu vlhkosti vo vlhkých miestnostiach ako je kúpeľňa alebo pivnica.

tips-control-moisture-basement
Pivnice sú viac náročné na vetranie a často trpia nadmernou vlhkosťou. Pohlcovač vlhkosti vám pomôže udržať vlhkosť pod kontrolou.

Keď príde zima, spomeňte si na tieto tipy pre ovládanie nadmernej vlhkosti u vás doma.