weather-humidity-problems-stage

Vedeli ste, že nadmernú vlhkosť u vás doma ovplyvňuje aj počasie?

Počasie vplýva na úroveň vlhkosti u vás doma.

Počasie je hlavným faktorom prispievajúcim k nadmernej vlhkosti doma.

Vedeli ste , že hladina vlhkosti je meradlom toho, koľko vlhka je vzduch schopný udržiavať? Výsledkom je relatívna vlhkosť. Obvykle vzduch s vyššou teplotou udržiava viac vlhka, pre predstavu, pokiaľ je relatívna vlhkosť 100%, tak sa vo vzduchu udržiava toľko vody, koľko je možné pri danej teplote. 

To znamená, že relatívna vlhkosť závisí od aktuálneho počasia a vonkajšej teploty ovzdušia.  Dážď, sneh (predovšetkým, ak si nejaký prinesiete na topánkach a kabátoch priamo do bytu) alebo hmlisté počasie môže zvýšiť množstvo vlhkosti v domácnosti. Chladné počasie vedie ku kondenzácii vody na oknách.V chladnejšej klíme je potrbené vhodne vyvážiť mieru vlhkosti, aby sa voda nezrážala na oknách ale naopak aby ste sa necítili nepohodlne kvôli chladnejšiemu prostrediu. Čím chladnejšie je, tým viac sa vytvára vlhko, ktoré nemá kam unikať a spôsobuje vznik plesní a iných alergénov, ktoré ohrozujú vaše zdravie.

Niekedy môžete zaznamenať zvýšenú vlhkosť aj počas teplých období. Počas daždivých dní je to dosť časté. Po daždi sa vlhko vyparuje zo zeme a kým nie je silnejší vietor, ktorý ho odvanie, vlhko sa udržiava a dostáva do domácností.

 

weather-humidity-problems-basement
Pohlcovač vlhkosti vám pomôže zbaviť sa vlhka v pivniciach.

Teraz, keď viete, ako počasie ovplyvňuje nadmernú vlhkosť vo vnútri vášho domova, odporúčame ju znížiť pomocou pohlcovača vlhkosti. V chladnejších klimatických podmienkach, najmä pokiaľ sneží alebo prší, pohlcovač vlhkosti pomôže znížiť vlhkosť a kondenzáciu vodnej pary u vás doma. Ale aj v teplejších a dusných letných dňoch, pohlcovač vlhkosti vylepší vašu ventiláciu a pomôže zabezpečiť chladnejšie a osviežujúcejšie prostredie.

5 príčin prečo váš domov trpí nadmernou vlhkosťou

Zistite, čo spôsobuje nadmernú vlhkosť u vás doma.

causes-home-humidity-teaser
Viac informácií

Zistite aká je optimálna hodnota vlhkosti v domácnosti

Vlhkosť je dôležitá pre vašu osobnú pohodu.

perfect-humidity-level-teaser
Viac informácií