causes-excess-humidity-stage

5 príčin prečo váš domov trpí nadmernou vlhkosťou

Zistite, čo spôsobuje nadmernú vlhkosť u vás doma.

Čo spôsobuje vlhkosť?

Možno vám nie je jasné, čo spôsobuje vlhkosť u vás doma. Väčšinou nejde o 1 dôvod, ale o kombináciu viacerých faktorov, ktoré vedú ku zvýšeniu vlhkosti v domácnosti. Ale prečo tým váš domov trpí? Čo spôsobuje vlhkosť?

1. Prenikanie vlhkosti cez otvorené póry v stenách

Múry nášho bytu majú poréznu štruktúru, teda obsahujú malé škáry. Keďže steny dobre prepúšťajú vodu, prenikne nimi i vlhkosť, čo má za následok, že do stien nasiakne voda a vzduch bude vlhký.

2. Kapilarita

Ak sú základy domu v neustálom kontakte s vodou, táto vlhkosť môže podľa princípu kapilarity nasiaknuť do muriva až do výšky 1,5 m! V takýchto prípadoch sú na murive viditeľné mokré škvrny a plesne.

3. Kvapkanie a únik vody

Kvapkanie vodovodného kohútika alebo únik vody z práčky alebo umývačky riadu môže mať tiež za následok zvýšenie vlhkosti prostredia a poškodiť tak podlahu a steny.

4. Zrážanie vody

Vzduch vždy obsahuje určitú vlhkosť. Jej miera závisí od teploty. Ak teplota klesne, dochádza k zrážaniu vodnej pary. Tento jav je dobre viditeľný po sprchovaní alebo v kuchyni pri varení.

5. Bežné každodenné aktivity

Bežná trojčlenná rodina vyprodukuje denne 12 litrov vody pri aktivitách, ako sú kúpanie, sprchovanie, varenie, sušenie bielizne a pod.

causes-excess-humidity-shower
Sprchovanie je jednou z aktivít, ktoré zvyšujú vlhkosť v domácnosti.

Teraz, keď už viete, čo spôsobuje vlhkosť u vás doma je načase aby ste ju začali regulovať. Niektoré dôsledky si vyžadujú opravy a väčšiu investíciu. Avšak začať môžete s jednoduchším a efektívnym spôsobom - pohlcovačom vlhkosti, ktorý nadmernú vlhkosť pohltí v každej miestnosti.

Zistite aká je optimálna hodnota vlhkosti v domácnosti.

Vlhkosť je dôležitá pre vašu osobnú pohodu.

perfect-humidity-level-teaser
Viac informácií

Vedeli ste, že nadmernú vlhkosť u vás doma ovplyvňuje aj počasie?

Počasie vplýva na úroveň vlhkosti u vás doma.

weather-humidity-problems-teaser
Viac informácií