mold-allergies-indoor-humidity-stage

Plesne, zhoršené alergie a ďalšie negatívne následky zapríčinené nesprávnou úrovňou vlhkosti v miestnosti

Najčastejší negatívny účinok nadmernej vlhkosti je osobná nepohoda doma.

Plesne sú len jeden možný účinok prebytku vlhkosti.

Vysoká vlhkosť vnútri vášho domu môže mať vplyv na vaše zdravie. Príliš veľa vlhkosti vo vnútri vášho domova zvyšuje rozvoj plesní, roztočov a iných baktérií súvisiacich s alergiami. Plesne a huby napríklad môžu ovplyvniť existujúce problémy s dýchaním, spôsobujú zatuchnutý vzduch a môžu sa rýchlo rozšíriť po celom dome aj za múrmi, ak nebudú prijaté žiadne opatrenia. Roztoče sú tiež problémom, ktorý môže nastať pri vysokých úrovniach vlhkosti vo vnútri vášho domova. Môžu byť nepriateľom osobám trpiacim astmou a inými alergiami.

mold-allergies-indoor-humidity-humid
Objavenie plesní vo vlhkých priestoroch u vás doma môže mať vplyv na vaše blaho.

Prebytok vlhkosti ovplyvňuje tiež svaly a kĺby. Keď je vysoká vlhkosť, vaše väzy, svaly a šľachy majú tendenciu expandovať a ovplyvniť existujúce bolesti chrbta a artritídy.

Plesne, roztoče a iné baktérie sa šíria po celom dome a sú určite nepríjemné, môžu byť vysvetlením vášho nepohodlia. Žiadúci je aktívnejší prístup k zdravému ovzdušiu u vás doma, aby sa vaša úroveň vnútornej vlhkosti pohybovala medzi odporúčaným rozsahom 45% až 60%. Pohlcovač vlhkosti môže pomôcť dosiahnuť správnu úroveň vlhkosti. Tieto zariadenia vám pomôžu odstrániť prebytočnú vlhkosť, aby sa zabránilo škodám spôsobeným u vás doma a môžu vám pomôcť dosiahnuť doma zdravú klímu.

4 typické príznaky problémov s vlhkosťou; čierne plesnivé škvrny sú len jedným z nich.

Zistite si, či existujú problémy s vlhkosťou vo vašom dome podľa typických znakov.

typical-signs-humidity-mold-teaser
Zistite viac