potential-damages-humidity-stage

3 potenciálne oblasti poškodenia nadmernou vlhkosťou

Vplyv nadmernej vlhkosti v interiéroch.

Nadmerná vlhkosť v domácnosti negatívne ovplyvňuje vaše zdravie a vašu pohodu.


Trvalo vysoká vlhkosť môže mať rôzne negatívne účinky. Možno si myslíte, že nadmerná vnútorná vlhkosť je problémom, ktorý nestojí za starosť, ale pravdou je, že vysoká vlhkosť doma môže spôsobiť vážne škody.

1. Poškodenie majetku

Izby s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne, kuchyne a suterény sú s najväčšou pravdepodobnosťou poškodené pôsobením vlhkosti. Malé priestory, ako sú šatníky, skrine a zásuvky sú často úplne nevetrané. Vlhkosť teda rastie v týchto malých priestoroch vo vnútri a objavuje sa aj na predmetoch, ako sú potraviny a oblečenie, môžu teda byť ľahko obeťou plesní. Ďalším dôsledkom vysokej vlhkosti je kondenzácia na oknách. Tento prebytok vody steká na rámy a parapety a môže tiež viesť ku tvorbe plesní v oblasti medzi okenným rámom a stenou.

potential-damages-humidity-mold-window
Mold is one of the most common damages of excess humidity at home.
2. Poškodenie zdravia

V priestoroch s vysokou vlhkosťou, plesne rastú rýchlejšie. Nielen, že poškodzujú váš dom, ale tiež podporujú rozvoj alergických ochorení. Bežné príznaky môžu byť podráždenie pokožky a vznik respiračných infekcií. Vlhké prostredie by mohlo prilákať roztoče, ktorá by mohli tiež zhoršiť alergické ochorenia.

3. Narušenie psychickej a fyzickej pohody

Naše vnímanie teploty je úzko spojené s úrovňou vlhkosti. Naše zmysly majú tendenciu vyhodnotiť izbovú teplotu nesprávne, ak je relatívna vlhkosť vzduchu veľmi vysoká; keď je viac vlhkosti vo vzduchu, ako je obvyklé, ľudia sa často cítia oveľa teplejšie alebo chladnejšie, než je aktuálna reálna teplota.

Ak ste sa stali obeťou niektorej z týchto škôd, neváhajte použiť doma pohlcovač vlhkosti a pomôcť priviesť vlhkosť späť do správnej a príjemnej úrovne.

potential-damages-humidity-basement
Ak trpíte prebytočnou vlhkosťou v pivnici, môžete umiestniť pohlcovač vlhkosti, aby sa zabránilo škodám.